home
home
Egzaminy uzupełniające


do liceum odbędą się03.07.2018od godz. 10:00,

(j. polski, matematyka,

rozmowy kwalifikacyjne)

W TYM ROKU ŚWIĘTUJEMYJUBILEUSZ 25-LECIA ISTNIENIA SZKOŁY!!!


WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI I INFORMACJE O ŻYCIU NASZEJ SZKOŁY

ZNAJDZIECIE NA NASZYM OFICJALNYM

PROFILU NA FACEBOOK'U

 
LISTA PODRĘCZNIKÓW

DLA


GIMNAZJUM I LICEUM

DOSTĘPNA JEST

TUTAJ

 


REGULAMIN UCZNIOWSKI ZNAJDUJE SIĘ

TUTAJ


STATUT SZKOŁY ZNAJDUJE SIĘ

TUTAJ


TURNIEJ SZACHOWY Drukuj

SZACHY W ALONIE

Tradycje szachowe w naszej szkole sięgają jej początków, a od przeprowadzki szkoły na Iwicką rok w rok odbywają się u nas turnieje szachowe – mniejsze i większe. Mały turniej towarzyszy zawsze wyjazdowi na sesję matematyczną. Duży, przekształcony parę lat temu w szkolną ligę szachową, odbywa się w samej szkole – rozgrywki prowadzone są podczas długiej przerwy i bezpośrednio po zajęciach. Uczestniczy w nich  przeważnie od szesnastu do dwudziestu zawodników, w tym zwykle od czterech do sześciu to  nauczyciele ALON-u.

Niekwestionowany lider szachowego rankingu to sam założyciel i dyrektor szkoły, Wojciech Zientarski. Jest on wielokrotnym mistrzem i finalistą turniejów szkolnych. Oprócz niego zdobytym tytułem mistrzowskim pochwalić się mogą uczniowie: Michał Breitkopf (2007), Bartosz Roszykiewicz  (2009) i Aleksander Szadkowski-Biniek (2011). Spośród kadry nauczycielskiej do uznanych szachistów zaliczyć należy: Krzysztofa Biegałę (mistrz 2008,  kilkukrotny wicemistrz  ALON-u, organizator rozgrywek szachowych) oraz anglistę, Kamila Kaczanowskiego (kilkukrotny finalista). Wspomnieć należy także o nauczycielach, którzy przed laty uczyli w szkole i odnosili szachowe  sukcesy, wchodząc do finałów rozgrywek – są to: nauczycielka biologii, Anna Kaliszewska oraz matematyk, Robert Soszyński. Spośród uznanych i liczących się uczniów- szachistów sprzed lat wymienimy jeszcze: Sebastiana Kuka, Michała Laszkiewicza, Jerzego Siemińskiego, Macieja Bryka, Łukasza Barszcza, Łukasza Czubaka i Dawida (Seung Yoon Oh).

Tegoroczna liga szachowa, która właśnie dobiegła końca, wyłoniła trzeci raz w historii szkolnych turniejów mistrza spośród uczniów, tegorocznego maturzystę, Aleksandra Szadkowskiego-Bińka. Aleksander podczas całego turnieju przegrał jedynie jedną partię – w grupie finałowej.  Mistrza ograł gimnazjalista, Tadeusz Turnau, który zdobył drugą lokatę i tytuł (najmłodszego) wicemistrza szkoły. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Biegale – tym samym utracił on aktualny do niedawna tytuł wicemistrzowski. Ozdobą czteroosobowej grupy finałowej była jedyna kobieta w turnieju, drugoklasistka, Aneta Leniart.

Tegoroczna liga rozgrywana była w całości systemem grupowym każdy z każdym, przy czym w grupach półfinałowych i w grupie finałowej rozgrywano po dwie partie (raz białymi, a raz czarnymi).

Wszystkim uczestnikom, których poniżej wymieniamy, serdecznie dziękujemy i zapraszamy do zmagań szachowych za rok. A oto nazwiska naszych turniejowych szachistów w kolejności alfabetycznej: Jan Barkiewicz (maturzysta), sor Krzysztof Biegała (finalista, 3 miejsce), Maciej Jutrzenka (maturzysta), sor Kamil Kaczanowski (półfinalista), sor dyr. Paweł Konrad, Aneta Leniart (II LO; finalistka IV miejsce), sor Jakub Lorenc, Mikołaj Ławiński (II Gim.), Aleksander Majchrzak (maturzysta), Piotr Miękus (maturzysta; półfinalista), Piotr Modrzejewski (maturzysta), Krzysztof Orfinger (maturzysta), sor Dominik Popielarczyk, Mateusz Przysucha (maturzysta; półfinalista), Dominik Roszykiewicz (II Gim.), Aleksander Szadkowski-Biniek (maturzysta; mistrz), Tadzik Turnau (II Gim. ; wicemistrz), Kamil Urbański (maturzysta; półfinalista), Zbigniew Zbrowski (maturzysta), sor dyr. Wojciech Zientarski (półfinalista).