Anna Lasik

Urodzona w Warszawie 4 czerwca 1984 roku. Pochodzi z rodziny o artystycznych
korzeniach.

Skończyła LXXXII LO Odzieżowe w Warszawie w klasie o profilu projektowania
ubiorów.

Ukończyła Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych w Warszawie z dyplomem z Charakteryzacji Teatralno-Filmowej w 2008 roku, Wyższą Szkołę Artystyczną w Warszawie, na kierunku Malarstwo, w pracowni dyplomowej Kostium i Rekwizyt Sceniczny u prof. Andrzeja Łubowskiego zakończoną obroną dyplomu w 2010 roku z aneksem z
malarstwa sztalugowego u prof. dr hab. Błażeja Ostoja – Lniskiego; studia II stopnia na wydziale Wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi z dyplomem magistra sztuk pięknych w 2012 roku w pracowni kostiumu unikatowego u      prof. Moniki Kanios – Stańczyk.

W 2014 roku obroniła dyplom z pedagogiki w specjalizacji – arteterapia, leczenie sztuką u prof. Marcina Siejdy.
Oprócz charakteryzacji i projektowania ubiorów scenicznych zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią BW, podróżowaniem.

Pracuje jako pedagog prowadząc warsztaty i szkolenia z malarstwa, rysunku, projektowania mody, historii sztuki, ubioru oraz krawiectwa.

Brała udział w krajowych i zagranicznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

W 2012 roku założyła firmę SUE ANNE ART STUDIO zajmującą się warsztatami i szkoleniami z mody, sztuk plastycznych oraz tworzeniem kostiumów scenicznych. Do Warszawskiego Okręgu ZPAP wstąpiła w 2012 roku do sekcji interdyscyplinarnej Młodzi Sztuką, obecnie należy do sekcji Tkaniny.

Od 2014 roku należy również do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Od 2022 roku członkini American Tapestry Alliance z siedzibą w Californi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *